Torebki ze skóry

KOBIECA TOREBKA

Rzecz zupełnie dla męskiego świata niezrozumiała, obiekt męskich dowcipów… Kobiece torebki  znane są z tego, iż właścicielki noszą w nich przeróżne, bardzo potrzebne im rzeczy, ale gdy przyjdzie co do czego, nic w nich nie mogą znaleźć. Złośliwi mężczyźni twierdzą, że  w przepaścistej damskiej torebce znaleźć można nawet narzędzia rolnicze. Cóż, niech się śmieją, a my kobiety wiemy, że torebka po prostu musi pomieścić całą naszą złożoną naturę niewieścią, a że kobieta zmienną jest więc nigdy nie wiadomo, co się nam może przydać.

 

IDEALNA TOREBKA TO JAKA?

Jeszcze takiej nie wymyślono, niestety… dlatego my kobiety potrzebujemy wciąż nowych torebek. Dopasowujemy je do butów, do ubrań, do pory roku, do okazji… do nastroju… po prostu torebek nigdy za wiele!  Wszakże jeden warunek torebka musi spełniać zawsze – musi być modna. Eleganckiej kobiecie nie wypada nosić torebki z zeszłego sezonu, choćby nie wiem jak się do niej przyzwyczaiła. Nie wolno jej także założyć na ramię byle czego, kupionego gdzieś na pchlim targu. Szykowna torebka musi być skórzana lub wykonana ze szlachetnych materiałów tekstylnych i naturalnych. Powinna też pochodzić od uznanego producenta.

Kto najlepiej zna się na galanterii skórzanej? Oczywiście Włosi. To specjaliści od mody wszelakiej. Tkaniny, ubrania, buty włoskie cieszą się od lat zasłużoną renomą. Kupując to, co włoskie mamy pewność solidnego wykonania, modnego wzoru i modelu, trwałości wyrobu oraz szyku i elegancji.

Torebki damskie są różnorodne. Potrzebujemy ich do pracy, ale i na większe i mniejsze wyjścia.

Torebka do pracy, na studia powinna być duża i mieścić format A4. Kilka oddzielnych kieszeni przyda się by móc uporządkować rzeczy w torebce. Na pewno powinna znaleźć się w niej przestrzeń dla telefonu komórkowego, dla dokumentów oraz zasuwana większa kieszeń na kosmetyki i artykuły higieniczne. Na zewnątrz powinna znajdować się zapinana, mała, ale łatwo dostępna kieszonka na klucze. Nic tak nie denerwuje jak wysypywanie całej zawartości torebki pod drzwiami w poszukiwaniu kluczy do mieszkania. Torebka do pracy może mieć formę aktówki noszonej w ręce lub może być zaopatrzona w długi pasek pozwalający na noszenie jej na ramieniu.

Torebka na „małe wyjścia” to sprawa bardziej skomplikowana. Wyjścia biznesowe zobowiązują nas do zachowania klasycznej równowagi. Nie wolno epatować ekstrawaganckimi kształtami i kolorami, no chyba że się jest gwiazdą rocka. Barwy powinny być stonowane. W zależności od stroju i butów w grę wchodzą beże, brązy i czerń.

Jeśli wybieramy się na wielkie przyjęcie typu balowego torebka powinna być naprawdę małego, kopertowego formatu. Kolorystyka dowolna, dopuszczalne są lakierowane i błyszczące powierzchnie.

A jakie kolory modne są tego roku? Co nosić będziemy w roku 2014?

To pora błękitów i pudrowego różu przede wszystkim. A oprócz tego mniej mocne niż rok wcześniej zielenie, pastelowy żółty i delikatny pomarańcz. Agresywny fiolet odchodzi w niepamięć, a na jego miejsce pojawi się delikatny fiołkowy i wrzosowy. Chcąc kupić modną torebkę wybierzmy znanych i uznanych producentów, najlepiej włoskich.

Włoskie torebki skórzane to gwarancja jakości, trwałości i stylu.

Kupując torebkę nie zapominajmy, że powinna ona pasować do butów. Damska torebka i buty damskie powinny tworzyć komplet.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 20517 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/torebki-skorzane/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435