Dla dziewczynek i chłopców

Buty dziecięce to wbrew pozorom bardzo poważny zakup. Na dziecku oszczędzać nie można. Dziecięca stopa rośnie i rozwija się szybko. Jest zbudowana ze stosunkowo miękkiego kośćca, który łatwo ulega deformacji. Dlatego buty dziecięce powinny być wykonane z największą pieczołowitością i dbałością, by zapewnić prawidłowy rozwój stopy dziecka.

Włoskie buty dziecięce są tak wymodelowane, by odpowiednio kształtowały rozwijające się nóżki dziecka. Dobrze zaprojektowane wewnętrzne wkładki z miękkimi poduszeczkami zapobiegają płaskostopiu i jego następstwom. Można powiedzieć, że włoskie obuwie to buty prozdrowotne. Wykonane są z najwyższej jakości miękkiej skóry naturalnej, która nie obciera delikatnej nogi dziecka i nie powoduje nadmiernego pocenia się.  Włoskie buty dziecięce są nie tylko skórzane z wierzchu, ale również wewnętrzna wyściółka jest skórzana. Dzięki temu zapewniają one optymalne warunki dla wygody i zdrowia małego dziecka.  To oczywiście najważniejsza zaleta włoskiego obuwia dziecięcego.

Ale przecież buty to również moda, wygląd! Także w tym zakresie nie zawiedziemy się na włoskich producentach obuwia. Bogata kolorystyka, różnorodne fasony sprawią, że maluszek i jego rodzice będą na pewno usatysfakcjonowani.

Wybierając buty dla dziecka należy wcześniej w domu przeprowadzić pomiar stopy odrysowując ją na papierze. Następnie zmierzyć w linii prostej odległość od czubka dużego palca do pięty. Daje nam to długość jaką powinna mieć wkładka buta. Dziecięcej nóżce należy zapewnić dostateczną ilość miejsca w bucie, więc do wykonanego pomiaru należy dodać koło 1 cm więcej, a w przypadku butów zimowych nawet 1,5 cm! (przecież wkładamy naszej pociesze jeszcze grubą skarpetkę).

Buty włoskie polecić można na każdą porę roku.

  • Zimowe obuwie jest ciepłe, antypoślizgowe a przy tym lekkie.
  • Jesienne i wiosenne trzewiki i półbuty przyciągają wzrok bogatą kolorystyką i ciekawymi wzorami. Zapinane na rzepy lub sznurowane dobrze przytrzymują nóżkę dziecka w kostce, a szerokie noski zapewniają dostateczną ilość miejsca dla dziecięcej stópki. Dziewczęce urocze balerinki i czółenka nie tylko wyglądają jak obuwie księżniczki, ale są równocześnie wygodne i prozdrowotne.
  • Letnie buciki to przede wszystkim sandałki, klapki i buty półotwarte. Nawet letnie obuwie powinno być ściśle dostosowane do wieku dziecka. Małym dzieciom do trzeciego roku życia poleca się sandałki z paskami z przodu i z całą piętą, która zadba o prawidłowy rozwój stopy. Wkładka powinna być wyprofilowana podnosząc lekko śródstopie miękką poduszeczką, co zapobiega płaskostopiu. Starsze dzieci mogą już nosić „prawdziwe” sandałki, które również pietę przytrzymują paskiem. Klapki, oczywiście skórzane, również przeznaczone są raczej dla dzieci starszych, których stopa nie tak łatwo już ulega deformacji.

Buty sportowe to popularne tenisówki i tzw. adidasy. Obuwie tekstylne jest przewiewne i nadaje się na ciepłe dni lata, a także do noszenia jako obuwie zmienne w przedszkolu i w szkole. Skórzane obuwie sportowe jest odpowiednie do uprawiania sportu (biegi, gra w piłkę), jak również do codziennego użytku. Zwolennikami tego typu obuwia są najczęściej chłopcy oraz dziewczynki, których rodzice czynnie uprawiają sport. Bowiem to, jaki rodzaj butów wybieramy dla siebie i naszych dzieci świadczy o tym jaki tryb życia prowadzimy i co jest dla na priorytetem.

Tym wszystkim, którzy wybiorą buty włoskie można od razu pogratulować gustu, poczucia elegancji i prozdrowotnych priorytetów.

Wybierając buty włoskie dla dzieci dowodzimy, że jest dla nas równie ważny  wygląd, styl i moda oraz wygoda i zdrowie naszych pociech.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 20927 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/buty-dzieciece/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435